Ad Dams is sinds zondag 22 augustus de nieuwe koning van het Sint Martinusgilde uit Waalre.
Ad Dams is sinds zondag 22 augustus de nieuwe koning van het Sint Martinusgilde uit Waalre.

Sint-Martinusgilde Waalre heeft nieuwe koning

Algemeen 275 keer gelezen

WAALRE - Het Sint-Martinusgilde uit Waalre schiet in de even jaren om een nieuwe koning. Dat valt traditioneel op de zaterdag na Waalre kermis, op de eerste zondag na Maria Hemelvaart (15 augustus) en dus was 22 augustus de aangewezen dag hiervoor.

Het gilde verzamelde in de tuin van de pastorie, waar de afgaande koning Tony Vaessen trakteerde. Normaal gesproken zou dit bij hem thuis gebeuren maar Lommel ligt daarvoor iets te ver weg. De koster kwam met een goed idee en de parochie gaf groen licht: de pastorietuin mocht gebruikt worden voor de afsluitende barbecue voor de nieuwe koning en de voorafgaande ontvangst van de afgaande koning. 

Samen met pastoor Van der Sluis en loco-burgemeester Suzan van Goor trok het gilde in optocht naar het gildebos. Na het ‘vrijen’ van de schutsboom door genoemde personen overhandigde Tony Vaessen zijn koningsschild, een prachtig stuk vakwerk van zilversmid en graveur. 

Drie kandidaten gingen de strijd aan. Het duurde tot het 200ste schot dat het eerste stuk van de vogel viel en schot 209 was het genadeschot, toegebracht door Ad Dams. In optocht ging het terug naar de pastorietuin voor de traditionele handwassing en de erewijn. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant