
Week van lezen en schrijven in de bibliotheek
Algemeen 151 keer gelezenWAALRE - Van dinsdag 8 tot en met dinsdag 15 september is de Week van lezen en schrijven. De Bibliotheek Regio Eindhoven vraagt deze week aandacht voor het belang van goede basisvaardigheden. Want kunnen lezen, schrijven, rekenen en omgaan met digitale informatie is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Toch zijn deze vaardigheden nodig om zelfstandig mee te kunnen doen in de samenleving.
In Nederland hebben ongeveer 2,5 miljoen volwassenen moeite met lezen en schrijven. Vaak hebben zij ook moeite met rekenen of met digitale vaardigheden. Tijdens de Week van lezen en schrijven organiseert de Bibliotheek Regio Eindhoven verschillende activiteiten om bewustwording te vergroten.
Met onder meer de Escape Koffer kunnen bezoekers zelf ervaren hoe het is om vast te lopen in taal. Deelnemers krijgen herkenbare situaties voorgeschoteld waarin lezen en schrijven ineens helemaal niet zo vanzelfsprekend zijn.
De Escape Koffer is aanwezig in bibliotheek Waalre op: vrijdag 11 september van 13:00 tot 16:00 uur en op maandag 14 september van 11:00 tot 13:00 uur.
Vrije inloop, de duur van de Escape Koffer ligt rond de 15 tot 20 minuten. Meer informatie:
www.dbre.nl/lezenenschrijven















