Afbeelding

Lezers schrijven - Opnieuw.....De Wilderen

Algemeen 833 keer gelezen

Met verbazing heb ik vrijdag 23 augustus naar de uitzending van Omroep Brabant gekeken betreffende de aanvraag van de extra noodlokalen voor basisschool De Wilderen in Waalre-dorp.

Ouders geven aan onrust te ervaren, teleurgesteld te zijn of zelfs boos omdat de gemeente geen extra noodlokalen wil plaatsen, en zij voelen zich totaal niet gehoord. Dat toont ook de petitie aan die, tijdens het schrijven van dit stuk, al bijna 500 keer ondertekend is.

De wethouder van onderwijs Dhr. Vortman geeft aan het ‘dorpse’ te willen behouden middels kleinschalige scholen. Hij wil de oplossing onder andere vinden in het versnellen van de bouw van een nieuwe school in het kerkdorp. Is er al grond beschikbaar? Is alles al goed geregeld met de omwonenden? Is een bouwbedrijf al bezig met de fundering? Is het antwoord ‘nee’? Dan concludeer ik dat het niet realiseerbaar is om voor 2027 een volledig nieuw schoolgebouw gebouwd te hebben! Dat duurt te lang, er is eerder een (tussen)oplossing nodig. En begrijp mij niet verkeerd, ik ben zeker niet tegen de bouw van een nieuwe school, integendeel, maar ik wil wel dat er een passende oplossing komt met ‘het kind’ centraal totdat het nieuwe schoolgebouw klaar door middel van extra noodlokalen bij de Wilderen. Dus: houdt het kind in de eigen sociale omgeving, bij de eigen vriendjes, met een onderwijssysteem dat bij het betreffende kind en het gezin past. Zet het kind centraal!

Ondertussen kan mevrouw de Bruijn van Atalenta zich niet vinden in de kritiek van de ouders. Er is een reden dat ouders negatief denken over BS De Drijfveer. En ze hanteren daar ook een heel ander onderwijssysteem dan bij BS De Wilderen. Ook is de leskwaliteit wel degelijk anders tussen beide scholen. Dat mevrouw de Bruijn zich niet kan vinden in de kritiek van de ouders, zie ik dan ook als een gemiste kans van haar om écht naar de ouders te luisteren en zich open te stellen voor het gevoel en de visie van de ouders, zonder de eigen belangen of visie voorop te stellen. Een kind is namelijk geen financieel nummertje dat je maar overal naartoe kan schuiven. Ouders willen in Waalre-dorp bij De Wilderen blijven omdat het onderwijssysteem beter bij hun kind past, omdat ze vertrouwen hebben in de leskwaliteit daar én omdat ze juist in Waalre-dorp willen blijven vanwege het gevoel van verbondenheid aan hun eigen buurt, de andere buurtbewoners en de basisschool.

Er is genoeg terrein rondom de school wat, voor de verbouwing juist bij de school hoorde. Dan doel ik op het slecht onderhouden, vol met onkruid staande grasveldje, aan de achterkant van de school. Genoeg ruimte om minimaal twee noodlokalen te plaatsen voor de extra leerlingen. Én dan kan er ook eens gekeken worden voor de aanleg van een fatsoenlijke buitenspeelplein voor de bovenbouw inclusief voldoende schaduwplekken.

Mijn oproep aan de gemeente: 
Houd nou eens op met dat gebakkelei over geld, plaats minimaal twee noodlokalen, start gisteren nog met de bouw van de nieuwe school en het allerbelangrijkste: zet HET KIND nou eindelijk eens centraal en kom tot actie!

Ilse van de Meerakker

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant