Afbeelding

Stamboomcafé in de bibliotheek

Algemeen 506 keer gelezen

WAALRE - Het Stamboomcafé in het Huis van Waalre keert terug op donderdag 20 maart van 14.00 tot 16.00 uur. 

Nederlandse Genealogische Vereniging, afdeling Kempen- en Peelland helpt mensen die nieuwsgierig zijn naar de geschiedenis van hun familie graag (gratis) op weg met de eerste stappen.
Ervaren stamboomonderzoekers wijzen de weg op internet naar de juiste sites en laten zien hoe je handig kunt zoeken. Zij weten hoe je je voorouders vindt in de bevolkingsregisters en de burgerlijke stand. En als je wat verder gevorderd bent in je familiegeschiedenis in de doop-, trouw- en begraafregisters van de pastoor of dominee.
De leden kunnen je ook de weg wijzen naar de gegevens in notariële aktes en het kadaster. Hiervoor moet je vaak terecht in een archief, waar je soms kunt snuffelen in de originele stukken.

Als je nog een begin moet maken met het onderzoek, breng dan in ieder geval de gegevens van je ouders en grootouders en eventueel trouwboekjes en bidprentjes mee. Met een beetje geluk ga je naar huis met de namen van je voorouders uit de Franse tijd. En als je je voorouders opgespoord hebt, kan je dan je familiegeschiedenis laten zien op internet of moet je een boek laten drukken? Wij helpen je graag verder met het opsporen van je eigen verborgen verleden.

Praktische informatie

Het Stamboomcafé vindt plaats op donderdag 20 maart van 14.00 tot 16.00 uur in de bibliotheek in Het van Waalre, aan de Koningin Julianalaan 19 in Waalre. 

U hoeft zich niet aan te melden, u kunt zo binnenlopen. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant