De paradevolgorde van de 67e Brabantsedag is bekend.
De paradevolgorde van de 67e Brabantsedag is bekend. Ger Jansens

Paradevolgorde Brabantsedag bekend

Algemeen 139 keer gelezen

HEEZE – De paradevolgorde van de 67e Brabantsedag is bekend. De zestien wagenbouwersgroepen hebben hun startnummer ontvangen en ook de titels van de creaties zijn definitief vastgesteld. Daarmee krijgt de grootste theaterparade van het jaar, die op zondag 30 augustus door de straten van Heeze trekt, steeds meer vorm.

Het thema van de Brabantsedag 2026 is Alles uit de kast. Bezoekers kunnen zich opnieuw verheugen op een indrukwekkende mix van geschiedenis, kunst, muziek en bijzondere Brabantse verhalen. Zo komen onder meer pionier van de elektronische muziek Kid Baltan, instrumentenbouwer Mathieu Kessels, de Olympische Zomerspelen van Antwerpen in 1920, de Bende van de Witte Veer en de Bergse Buskruitramp van 1831 voorbij. 
De parade wordt traditiegetrouw geopend door gelegenheidsgroep Veurop L.P.G., die buiten mededinging deelneemt. Wat de groep dit jaar precies presenteert, houden de deelnemers nog geheim.

Daarna volgen Vriendenkring Hopeloos met La Radio del Signor Frits, Vriendenkring de Rijten met Dina met de Dartele Ogen, Vriendenkring Snoeyen met De Bossche Schandhuik en Bouwerij Skôn met Toonaangevend Kessels. Vervolgens trekken Ge wit ’t oit noit nie met Dé Meesterproef voor Bakkers, Vriendenkring van Gaal met Kid Baltan, Vriendenkring Kapelstraat met De Laatste Dag – Pierre Alechinsky en Het Zij Zo met Bèr door de straten van Heeze.
In het tweede deel van de parade zijn Vriendenkring Haisjô met Ons Moeder, Vriendenkring Ietskes Schif met Holle Bolle Gijs, De Lambrekvrienden met De Olympische Zomerspelen van Antwerpen 1920, Vriendenkring de Oude Ambachten met De Bende van de Witte Veer, Vriendenkring De Rooie Hoek met De Bergse Buskruitramp 1831, Bloed, Zweet en Tranen met Phillywood, Vriendenkring de Laarstukken met De Dekmantel van Willem II en afsluiter Vriendenkring Schenkels met Stoof Breda te bewonderen.

Zondag 30 augustus

De zestien wagenbouwersgroepen werken de komende maanden nog verder aan hun indrukwekkende rijdende decors en theatrale voorstellingen. Op zondag 30 augustus brengen zij tijdens de Brabantsedag opnieuw de geschiedenis van het Hertogdom Brabant op unieke wijze tot leven. De Brabantsedag geldt als de grootste theaterparade van het jaar en trekt jaarlijks duizenden bezoekers naar Heeze.
Blijf op de hoogte via:
https://www.brabantsedag.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant