
Frans van Tuijl huisconcert
AlgemeenWAALRE - In de serie Huisconcerten van Frans van Tuijl is het zondag 26 januari tijd voor een Nieuwjaarsconcert dat om 15.00 uur begint. Het concert wordt verzorgd door het Atriumtrio bestaande uit violiste Eveline Trap, cellist Nico Trap en pianist Frans van Tuijl.
Op het programma staan twee pianotrio’s. Het eerste is het pianotrio Opus 1, Nr 1 van Ludwig von Beethoven. Dit prachtige pianotrio wordt gezien als zijn officiële debuut als componist. Hij componeerde het pianotrio in 1793 dat in 1795 voor het eerst werd uitgevoerd in het huis van prins Lichnowsky aan wie ze ook zijn opgedragen.
Het tweede stuk is pianotrio Opus 100, D 929 van Franz Schubert wat wordt gezien als een van zijn meesterwerken. Daarnaast is het een van de meest geliefde werken uit het pianotrio-repertoire. Het is een van de laatste composities die de componist schreef voor zijn overlijden in november 1828.
Entree is 25 euro inclusief koffie of thee vooraf en glaasje toe. De inloop is vanaf 14.30 uur.
Graag vooraf aanmelden. Hiervoor kunt u contact opnemen via een mail naar: huisconcerten@fransvantuijl.com of telefonisch via tel.nr. 06-536 957 48